Rynek materiałów eksploatacyjnych do drukarek w Polsce.

Rynek materiałów eksploatacyjnych do drukarek w Polsce.

Możliwość komentowania Rynek materiałów eksploatacyjnych do drukarek w Polsce. została wyłączona
tusze do drukarek atramentowych
tusze do drukarek atramentowych

Drukarki atramentowe wykorzystujące tusze wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością, głównie z powodu taniego w eksploatacji druku kolorowego. W przypadku laserowych drukach i urządzeń wielofunkcyjnych kolorowych ceny samych urządzeń, a także materiałów eksploatacyjnych często przekraczają możliwości finansowe indywidualnego użytkownika.

Wielkość sprzedaży tuszów w Polsce w 2013 roku osiągnęła poziom około 14,5 mln sztuk – jak podaje IDC. Oznacza to obniżenie w porównaniu do 2012 roku o około 6,2 procent. Jest już to kolejny, w tym przypadku najbardziej znaczący spadek ilości sprzedanych sztuk w porównaniu z rokiem poprzednim. Podstawową przyczyną jest zmniejszające się zainteresowanie wkładami atramentowymi, przede wszystkim tymi o niedużej wydajności. Dotyczy to tak wkładów oryginalnych jak i alternatywnych.

Spadające ceny urządzeń drukujących laserowych, tak drukarek jak i urządzeń wielofunkcyjnych powoduje, że coraz częściej nawet konsumenci indywidualni korzystają z takiej techniki druku, opuszczając sprzęt wykorzystujący tusze. Z tego powodu sprzedaż wkładów do drukarek laserowych i laserowych urządzeń MFP nie odnotowała spadków. Tymczasem sprzedaż materiałów alternatywnych, pomimo działań prawnych kierowanych przez producentów drukarek, odnotowała nawet wzrost.

Dodatkową przyczyną spadku wielkości sprzedaży tonerów i tuszów wyrażoną w sztukach jest także narastające zainteresowanie urządzeniami zasilanymi wkładami o powiększonej wydajności, pozwalającymi na uzyskanie większej liczby wydruków z jednego wkładu.

 

Copyright © 2021 - Giraffe - nowytoner.pl
Białystok, ul. Hetmańska 44
Wszystkie nazwy i znaki towarowe użyte na stronie stanowią własność ich właścicieli i zostały użyte jedynie w celu identyfikacji produktu.
Pomimo dołożenia wszelkich starań nie możemy zagwarantować, że wszystkie dane techniczne zawarte na stronie nie zawierają błędów. W razie wątpliwości prosimy o kontakt przed podjęciem decyzji o zakupie.

Back to Top